Шабельні пили або електроножовки застосовуються для різу, обпилювання і пророблення отворів у дереві, гіпсокартоні, цеглі, бетоні, металі, композитних матеріалах і пластику. Гнучке лезо шабельних пилок особливо цінується майстрами за можливість різати листовий метал, водопровідні та газові труби у важкодоступних місцях. Залежно від потужності, типу зубів і полотна, шабельні пили можуть використовуватися в побуті, будівництві, демонтажних і садових роботах, слюсарній і покрівельній справі. Про те, які види електроножівок бувають і як вибрати шабельну пилу, поговоримо далі.
У цій статті:
Види шабельних пилок
Шабельна пила має досить просту конструкцію, складається з корпусу і ріжучої частини. Ріжуча частина здійснює зворотно-поступальні рухи і може робити звичайний або фігурний різ у заготівлі. Розрізняють професійні та побутові шабельні пили, вони розрізняються обсягом виконуваних робіт, потужністю, вагою і розміром.
Професійні
Професійні електроножовки здатні витримувати великі експлуатаційні навантаження і працювати по 6-10 годин на добу. Їхня потужність становить 1-1,7 кВт. Професійні моделі вирізняються високою точністю різу, виготовляються з високоміцних матеріалів і можуть оснащуватися електронними системами управління, захистом від перегріву і перемикачем з потенціометром.
Побутові
Побутові шабельні пили не можуть похвалитися тривалою безперервною роботою, але в іншому не поступаються професійним моделям. Вони дозволяють кілька годин обрізати гілки, пиляти дошки або дрова, розпилювати металобрухт, труби, робити отвори в цегляних або бетонних стінах. У питанні, як вибрати шабельну пилу, велику роль відіграє те, що побутові моделі набагато легші за професійні, вони компактні і не займають багато місця.
Побутові електроножовки можуть використовуватися до 20 годин на місяць і зазвичай мають потужність до 800 Вт. Шабельна домашня електропила YT-82280 від польського бренду YATO, представлена в нашому інтернет-магазині, має потужність 1,2 кВт. Такою пилкою можна різати дерево, плити з поліетилену та поліпропілену, метал та інші матеріали. Використання різних полотен і їхня проста зміна робить цю побутову шабельну пилу багатофункціональною і широко застосовною в домашньому господарстві.
Яка краща: акумуляторна чи електрична?
На нашому сайті представлені шабельні пили Yato як на акумуляторах, так і ті, що працюють від мережі електроживлення. У вирішенні питання, як вибрати шабельну пилу, допоможе таблиця.
Модель |
Тип підключення |
Призначення |
YT-82280 |
Мережа |
Побутова для обробки дерева, поліпропілену та металу |
YT-82815 |
Акумулятор |
Побутова для обробки дерева, ДСП і ДВП, металу товщиною до 3 мм |
YT-82904 |
Акумулятор |
Побутова для обробки дерева, сталевих труб і профілів, пропилу отворів у ПВХ і полікарбонаті |
YT-82281 |
Мережа |
Професійна для обробки круглих колод, дерева, керамічних блоків, ніздрюватого бетону та металу |
У кожного виду електроножівок є свої переваги. Тому вибір шабельної пили за типом електроживлення слід робити виходячи зі своїх уподобань, зручності та умов роботи.
Акумуляторна
Шабельні пили на акумуляторах можна використовувати далеко від джерела живлення, ними легко керувати однією рукою. У питанні, як правильно вибрати акумуляторну шабельну пилу, зверніть увагу на тип батареї. Краще обирати електроножівку з літій-іонними акумуляторами - вони добре тримають заряд навіть у холод і мають багато циклів заряду/розряду, що робить їх економічними та довговічними.
В акумуляторних електроножівках використовуються Li-ion батареї ємністю від 0,5 до 2 А*год. Відсутність ефекту пам'яті та хороші експлуатаційні характеристики літій-іонних акумуляторів дають змогу застосовувати їх у побуті та на виробництві в різних умовах роботи.
Електрична
Електричні шабельні пили важать менше, ніж акумуляторні, але можуть працювати тільки поблизу розеток або інших джерел живлення. Їх використовують для ремонту у квартирах і приватних будинках. Мобільність оператора під час використання електричної пилки дещо знижується, але для збільшення дальності підключення до електричної ножівки можна докупити подовжувач. Це дасть змогу вмикати шабельну пилу на вулиці і в різних частинах великих приміщень.
Мережеві моделі довговічніші, ніж акумуляторні, менш схильні до механічних впливів і здатні забезпечити тривалий режим безперервної роботи.
Яку шабельну пилу вибрати залежно від оброблюваного матеріалу
Електричні ножівки слід вибирати залежно від матеріалів, які планується обробляти. Побутові прилади зазвичай призначені для різання металу і дерева, а для робіт з пористого бетону і керамічних блоків потрібні більш потужні шабельні пили.
По металу
Електроножівки по металу завдяки конструкції, схожій на гібрид лобзика і ланцюгової пилки, дають змогу швидко і рівно робити різ:
-
сталевих профілів;
-
арматури;
-
труб;
-
виробів із кольорових металів.
Шабельні пили по металу можуть працювати без наявності опори, що дає можливість різати метал точно й акуратно під різними кутами в різних місцях, незважаючи на цвяхи і нерівності. Пропил зазвичай прямий, але можна також робити фігурні різи по металу за допомогою додаткових тонких полотен.
Досвідчені майстри роблять і наскрізні пропили шабельними пилами. Для цього електроножівки комплектують вістрям особливої форми.
По газобетону
За допомогою маятникових рухів розпилу шабельна пила з так званим лисячим хвостом дає змогу швидко різати стіни і блоки. Різ електроножівок по газобетону досить рівний і точний. Вирішуючи, як вибрати шабельну пилу для газобетону, потрібно врахувати її важливу особливість - можливість максимально швидко зупинити різ за необхідності.
Для різання дерев
Шабельні пили по дереву часто використовують у побуті - на дачах і в присадибному господарстві. За допомогою шабельних електроножівок можна:
-
обрізати дерева і товсті гілки чагарників;
-
розчищати сад і дороги від повалених дерев;
-
заготовляти дрова;
-
обрізати бруси, дошки та дерев'яні плити;
-
створювати фігурні деталі з масиву дерева, дощок і фанери;
-
вирізати отвори в дерев'яних стінах, дверях, воротах та інших конструкціях із дерева.
Завдяки своїй універсальності шабельні пили по дереву, зокрема акумуляторні пили YATO YT-82814, можуть різати старі дошки або ящики з цвяхами. Вони не бояться металу, легко справляються з іржавою арматурою і металевими вставками в дерев'яних перекриттях і огорожах. При цьому електроножівки безпечні та дають змогу працювати швидко й ефективно.
Додаткові особливості вибору шабельной ножівки
Крім згаданих різновидів, під час вибору шабельної пилки варто звернути увагу й на інші параметри вибору.
Регулювання швидкості
Швидкість обробки залежить від матеріалу, який ріжеться. У шабельних пилах регулювання швидкості може відбуватися плавними натисканнями пускової кнопки або регулятором. Регулятор дає змогу змінити швидкість натисканням на кнопку в межах деякого інтервалу.
Спосіб регулювання швидкості шабельної пилки кожен вибирає на свій розсуд. Новачкові часто зручніше користуватися електроножівкою без доданого регулятора, а досвідченому оператору - з плавним перемикачем для більшого контролю обробки.
Захист від перевантажень
Це важливий параметр шабельної пилки, яким не слід нехтувати. Захист дає змогу контролювати інтенсивність експлуатації обладнання та автоматично вимикати двигун у разі перегріву. Захист від перевантажень запобігає передчасному зносу і поломці шабельної пилки.
Особливо важлива наявність захисту від перевантажень операторам, які запускають прилад на повну потужність і обробляють складні матеріали протягом тривалого часу.
Придушення вібрації
Занадто сильна вібрація під час роботи здатна істотно знизити маневреність і погіршити результати обробки матеріалів. У багатьох моделях шабельних пил, особливо в їхніх потужних варіантах, передбачено придушення вібрації. У бюджетних пилах воно здійснюється еластичними накладками на руків'ї та редукторі, а в потужніших - повноцінною системою придушення шумів і вібрацій за допомогою динамічної противаги.
Наявність придушення вібрації в шабельній пилі збільшує швидкість і точність роботи. Оператор при цьому втомлюється менше і легко маніпулює інструментом.
Ергономіка
Під час роботи з шабельною пилкою, особливо протягом тривалого часу, дуже важлива ергономіка. Зручність, безпека, забезпечення високої продуктивності праці відіграють величезну роль. Комфортні модифікації шабельних пилок з протиковзкими накладками і рифленням, поворотними системами і знімними підошвами дають змогу працювати довше, не втомлюючись.
Якісні шабельні пили оснащуються простою системою зміни патронів, для якої не потрібні допоміжні інструменти. Корпус може бути доповнений кожухом для комфортної роботи однією або обома руками.
Заміна пильного полотна
Заміна пильного полотна в шабельній пилі може відбуватися ключовим або безключовим способами. Найбільш зручною є швидка заміна без додаткових інструментів. Фіксатор або стопорне кільце зсувається натисканням або поворотом. У деяких моделях шабельних пил важіль або кільце заховані за захисним кожухом. Патрон з'являється на робочій поверхні під час роботи.
У деяких електроножівках передбачено кріплення полотна зубами догори. Такий пристрій пили дає змогу здійснювати різ від низу до верху у важкодоступних місцях.
Часті запитання
Яка найкраща шабельна пила?
Добра шабельна пила повинна мати компактні розміри, зручно лежати в руці, бути надійною і безпечною. У нашому інтернет-магазині представлені шабельні пили польського бренду Yato з відмінними технічними характеристиками, високоякісними утримувачами леза, безпечними руків'ями та ергономічною формою. Серед моделей електроножівок Yato кожен майстер зможе вибрати найбільш підходящу для себе шабельну пилу.
Якої потужності обрати шабельну пилу?
Для домашніх робіт достатньо потужності 0,4-1 кВт, а для різання твердих матеріалів краще вибрати шабельну пилу потужністю 0,9-1,2 кВт. Професіоналам підійдуть електроножівки для інтенсивних навантажень з потужністю від 1,3 кВт.
Яка пила краща для обрізки дерев – шабельна чи ланцюгова?
Щоб швидко спиляти гілки, краще вибрати ланцюгову пилу. Шабельні пили більш доречні там, де потрібен чіткий рівний пропил. Працювати шабельною пилкою доведеться довше, але якість пиляння буде вищою.