Сучасні реалії в нашій країні, пов'язані з можливістю в будь-який момент залишитися без центрального електропостачання, змушують шукати альтернативні шляхи забезпечення подачі стабільної електроенергії в свій приватний будинок або на дачу. Одним із варіантів вирішення цього питання є придбання електрогенератора, який би міг забезпечити подачу електрики в моменти відключення магістральної електрики. Але в цьому випадку часто виникає питання, як вибрати генератор правильно в кожному конкретному випадку.

Відповісти на це запитання однозначно неможливо, тому варто детально розібрати всі нюанси, що впливають на правильний вибір міні-електростанції з урахуванням:

  • передбачуваного навантаження;

  • місця встановлення;

  • часу експлуатації;

  • виду палива;

  • типу електричного кола;

  • вартості та низки інших нюансів.

У цій статті:

  1. Вибір генератора для дому

  2. Як вибрати генератор для квартири

  3. Вибираємо генератор для дачі

  4. Як вибрати генератор для будівництва

  5. Інші види генераторів

  6. Який кращий генератор – дизельний чи бензиновий

  7. Як вибрати генератор електроенергії за потужністю?

  8. Додаткові функції

  9. Висновки

  10. Часті запитання при виборі генератора

Вибір генератора для дому

Для правильного вибору генератора, перш за все, потрібно орієнтуватися на потужність споживачів, що будуть під’єднані. 

Показники пускового струму або потужності цих споживачів слід підсумувати, прочитавши їх у мануалі кожного пристрою. Також потрібно мати на увазі, що обрана електростанція повинна мати деякий запас потужності для моменту запуску споживачів. Тому до отриманого в результаті підрахунку числа слід додати ще 25-30%. Це і буде відповіддю на те, якої потужності потрібен генератор для будинку.

якої потужності потрібен генератор для будинку

Як вибрати генератор для приватного будинку

Фахівці стверджують, що для будинку досить вибирати генератор, потужність якого не перевищує 3 кВт. Такі станції можна придбати в нашому інтернет-магазині Yato24.com.ua. Ми пропонуємо високоякісні, перевірені часом генераторні установки потужністю 2,2 кВт і 2,7 кВт виробництва відомого польського виробника Yato. Вважається, що цього цілком вистачить для використання освітлення в будинку та одночасного вмикання найнеобхідніших приладів і пристроїв (холодильник, наприклад). Але при цьому потрібно буде утримуватися від користування одночасно з цим іншими енергоємними споживачами (праскою, мікрохвильовкою, феном тощо). Як джерело аварійного живлення такий агрегат цілком підійде. З огляду на всі ці аспекти, набагато легше буде вирішити задачу, як підібрати генератор для будинку. Перед тим як вибрати генератор для будинку ви завжди можете проконсультуватись з нашими фахівцями.

Як підібрати генератор для будинку за типом палива

Ще одним параметром, який необхідно враховувати, здійснюючи підбір генератора для будинку, є вид палива. Усі електрогенератори поділяють за видом використовуваного палива: бензинові, дизельні та газові. Найчастіше використовують звичні бензинові електростанції, оскільки вони дещо дешевші за інші та займають менше місця під час встановлення. Однак не менш популярними є і дизельні. Пов'язано це з тим, що ще донедавна при їхньому використанні можна було заощадити на паливі.

Як вибрати генератор для квартири

Враховуючи вимоги щодо пожежної та санітарної безпеки, класичні типи генераторів, чи то бензинові, дизельні або газові, не можуть бути встановлені у житлових приміщеннях. Це пояснюється тим, що під час роботи вони виділяють чадний газ, що є небезпечним для здоров'я. Також існує підвищений ризик пожежі внаслідок їхньої експлуатації.

Окрему категорію становлять інверторні генератори, які, хоча і не рекомендується встановлювати у житлових приміщеннях, відрізняються від звичайних станцій. Існує можливість їх встановлення на балконах, з відводом викидів у вікно. Але такий варіант можна розглядати лише як резервне джерело живлення.

Якої потужності потрібен генератор для квартири – для дублювання основної електромережі, на випадок відключень, цілком достатньо 2-3 кВт.

Вибираємо генератор для дачі

Вирішуючи питання, як правильно вибрати генератор для дачі, потрібно також враховувати загальну потужність усіх споживачів, які найчастіше вмикатимуться.

Як правило, на дачі є колодязь або обладнана свердловина для отримання води. В обох випадках використовують насоси, які доводиться дуже часто вмикати. У зв'язку з цим варто купувати більш потужні електростанції. Підійде генератор на 5 кВт і більше. Якщо вам складно визначити, як підібрати генератор для дачі, радимо звернутися в наш інтернет-магазин Yato24.com.ua. Наші фахівці завжди готові безкоштовно проконсультувати, підказати, дати слушну пораду. У нашому асортименті є моделі, які підходять для дачі, наприклад, YT-85460 потужністю 5,5 кВт від польського виробника Yato.

підбір генератора для будинку

Вибираємо генератор для дачі за кількістю фаз

Щоб правильно визначити, який генератор для дачі краще, варто враховувати один важливий аспект. Якщо на дачі підведена трифазна мережа електропостачання або є обладнання, що вимагає 380 В, просто необхідна трифазна електростанція, наприклад, модель YT-85460 від польського бренду Yato. Вона в змозі видавати трифазне живлення напругою 400 В, а також двофазне 230 В.

Крім того, установка розрахована на роботу з великими навантаженнями і в найважчих умовах. Усі споживачі на 380 В зможуть працювати тільки від трифазної мережі, а однофазні пристрої завжди можна під'єднати до відповідної розетки генератора. Необхідно лише враховувати, щоб величина споживаної потужності на одній із фаз не відрізнялася більше, ніж на 25% від такого ж показника на іншій. Тобто, потрібно не допускати перекосу.

Як вибрати генератор для будівництва 

Будмайданчик - це завжди місце, де багато обладнання, різних інструментів, які всі потребують великої кількості електрики. Вирішення питання, який генератор краще вибрати, залежить від низки таких умов:

  • віддаленість ділянки від лінії централізованого електроживлення;

  • ступінь імовірності та частота вимкнення електроживлення;

  • наявність пристроїв і агрегатів, для яких небезпечне раптове знеструмлення;

  • наявність того чи іншого виду палива для живлення установки;

  • сумарна потужність використовуваного обладнання на майданчику з урахуванням пускового струму.

У будь-якому разі для використання на будівельному майданчику не варто вибирати генераторну установку потужністю менше ніж 10 кВт. Наявність такого агрегату на будівництві завжди бажана, щоб уникнути зупинки робіт за відсутності електроживлення.

Інші види генераторів

До інших типів генераторів можна віднести інверторні, комбіновані й зварювальні. Також, за типом палива, виділяють бензинові та дизельні агрегати. Кожен з них знаходить свою нішу в сучасному світі електрозабезпечення та має ряд переваг. 

Бензинові генератори

Що стосується генераторних установок, основним видом живлення яких є бензин, то тут на їхню користь виступають три фактори:

  • вартість агрегату;

  • компактність;

  • характер використання.

Бензинові генератори для приватного будинку завжди за вартістю дешевші порівняно з іншими типами. Тож не дивно, що їм найчастіше віддають перевагу. Левову частку агрегатів провідного виробника електроінструментів Yato з Польщі складають бензинові генератори. Такі електростанції виробництва надійного бренду можна придбати сьогодні в нашому інтернет-магазині Yato24.com.ua. Ми завжді раді підказати вам, як вибрати бензогенератор.

Бензинові електростанції вирізняються компактністю і не займають багато місця під час встановлення. Тому їх можна встановлювати практично в будь-якому місці і в провітрюваному приміщенні. Крім цього, їх легше транспортувати або пересувати під час використання як тимчасового джерела електричного живлення.

Дизельні генератори 

Генераторні установки на дизельному паливі випускаються у двох видах виконання: з повітряним охолодженням або з водяним. Потужні стаціонарні електростанції пропонуються з більш ефективним водяним охолодженням. Але загалом усі дизельні агрегати мають такі переваги порівняно з іншими:

  • вищий моторесурс, що досягає 40 тис. мотогодин;

  • може працювати тривалий час під великим навантаженням;

  • на 20-30% економічніші за бензинові.

У зв'язку з тим, що встановлення дизельних електрогенераторів можливе тільки в окремих приміщеннях через підвищену гучність, а також шкідливі вихлопи газу, а також є значно дорожчим за бензинові, їх здебільшого використовують на виробничих підприємствах.

Інверторні генератори 

Основною відмінною рисою інверторних генераторів є забезпечення високої стабільності електричної напруги. Це дуже важливо для комп’ютерного й іншого чутливого обладнання. Даний тип генераторів має наступні переваги:

  • малі габарити та вага;

  • висока паливна економічність;

  • відсутність шуму і мінімальна кількість шкідливих викидів.

  • пиловологозахищений корпус.

Який генератор кращий інверторний чи звичайний – залежить від сфери його використання. Інверторні генератори найчастіше використовують в медичних закладах та офісах. Також це практично єдиний можливий варіант генератора для квартири, завдяки компактним розмірам він може бути розміщений на балконі з відведенням вихлопних газів у вікно.Як вибрати інверторний генератор для своїх потреб, вам завжди підкажуть фахівці інтернет-магазину Yato24.com.ua. 

Комбіновані генератори 

Цей вид генераторі відрізняє можливість працювати, як на бензині, так і на газу. Завдяки цьому досягається найкраща паливна ефективність. До переваг комбінованих генераторів слід віднести:

  • суттєву грошову економію на паливі;

  • безпеку експлуатації;

  • висока якість струму.

Як резервне джерело живлення це безперечно найкращий генератор для дому. Завдяки використанню різних типів палива ви досить гнучко зможете регулювати кінцеву ціну електроенергії. 

Зварювальні генератори

Єдине призначення цих генераторів – забезпечення роботи зварювального апарату. Специфіка електродугового зварювання така, що під час запалювання дуги сила струму досягає пікових значень. При цьому, під час простою апарату навантаження практично відсутнє. 

Саме через ці фактори звичайні бензинові, дизельні або газові генератори не можуть нормально працювати зі зварюванням. Критичні навантаження швидко виводять їх з ладу.

Ви можете обрати потрібну вам модель зварювального генератора в каталозі польського бренду Yato.

Газові генератори

Перш за все, це гарний варіант, якщо вам потрібно вибрати генератор для газового котла. Якщо в будинку або на дачі є магістральний газ, варто розглянути варіант придбання газової генераторної установки. Також це актуально, якщо є можливість організувати постійне підвезення балонного газу. У кожному конкретному випадку, вирішуючи, який електрогенератор кращий, варто враховувати і цей факт.  

як вибрати генератор

Який кращий генератор – дизельний чи бензиновий

Беручи до уваги переваги кожного з видів електростанцій, можна легко ухвалити рішення, який кращий генератор - дизельний або бензиновий - у кожному конкретному випадку і прийняти для себе правильне рішення. Якщо пристрій потрібен для дачі або приватного будинку, особливо як неосновне джерело електропостачання, то краще використовувати бензиновий. У разі, коли потрібна тривала робота електростанції і з великими навантаженнями, особливо на підприємствах і на будівництві, краще віддати перевагу дизелю.

Як вибрати генератор електроенергії за потужністю?

Перш ніж вирушати за придбанням установки, необхідно визначити, які прилади та інші споживачі електроенергії будуть підключатися до цього пристрою і які з них працюватимуть одночасно. Це потрібно для того, щоб визначитися з потужністю генератора. 

Кількість фаз 

Зазвичай, для будинку й дачі, є нормою використання однофазних генераторів з напругою споживачів до 220 В. Якщо ви збираєтесь використовувати промислову або спеціалізовану техніку, що розрахована на 380 В й велику потужність – трифазні генератори ваш вибір.

Такі генератори мають два виводи електроенергії: 220 В й 380 В. При цьому для правильного та довготривалого використання, важливо збалансоване розподілення навантаження між фазами. 

Система пуску 

Система пуску генератора значною мірою визначає його ціну та зручність використання. Відрізняють наступні види:

  • Ручний запуск. Найпростіше й найдешевше рішення, пуск виконується за допомогою ручного витягання троса стартера. В сучасних системах не потребує значних фізичних зусиль.

  • Електростартер. Пуск генератора за рахунок електричної енергії, потрібно лише повернути ключ запалювання. Найбільш збалансоване рішення на даний час.

  • Автозапуск. Ідеальне рішення коли важлива кожна хвилина, частіше всього використовується в медицині й інших енергочутливих сферах. Найдорожчий варіант з представлених.

Конструкція генератора і тип установки

Всі генератори мають приблизно типовий вигляд: корпус з кнопками, індикаторами й заливною горловиною для палива, також рама – виконана з труб. Та конструктивно вони поділяються:

  • Генератори відкритого типу. Характеризуються швидким охолодженням та тривалим часом безперервної роботи.

  • Генератори закритого типу. Більш захищені від зовнішніх факторів, але з часом перегріваються та потребують перерви у роботі.

За типом встановлення відрізняють:

  • Стаціонарні, що зазвичай встановлюють в одному місці, без можливості подальшого транспортування. Ідеальний вибір для підприємств.

  • Пересувні генератори на колесах, досить зручно транспортуються в певних межах. Гарний вибір для будівельних майданчиків та приватних будинків.

  • Компактні мінігенератори, зазвичай мають зручні ручки для переноски. Попри не велику потужність підходять для кемпінгу, виїздів на дачу, чи як резервне джерело живлення для квартири.

Усі ці види генераторів ви можете придбати в нашому інтернет-магазину Yato24.com.ua.

Додаткові функції

Вирішивши питання з основними характеристиками майбутнього електрогенератора, далі необхідно вибрати необхідні додаткові опції. До рамних агрегатів нерідко пропонується низка додаткових спецвиконань або варіантів, які називають заводськими. Серед них:

  • панель управління та щитки;

  • кожух для звукоізоляції;

  • оригінальні конструкції глушника;

  • вольтметр;

  • електричний стартер;

  • система автоматичного запуску;

  • захист від низького рівня масла (датчик);

  • додаткові клеми для підключень;

  • економний режим роботи;

  • вимикач або перемикач рівня навантаження;

  • лічильник мотогодин;

  • підігрів двигуна тощо.

Це найпоширеніші додаткові функції, які можуть зустрічатися в комплектації, але існують і інші. Звісно, з наявністю певних функцій вартість електростанції змінюватиметься, але це варте своєї ціни. У будь-якому разі, вибирати, які генератори кращі для будинку, вирішувати покупцеві.

Захист генератора

Як і всі електроприлади, генератори мають низку спеціальних захистів, які забезпечують їхню безпечну та безперебійну роботу. Зокрема, кожен із рамних генераторів має такі види захисту:

  • від замикань в обмотці статора;

  • поперечна диференціальна;

  • від однофазних замикань на землю;

  • від перегріву.

Ці опції захищають пристрій у разі виникнення позаштатних ситуацій або в разі перевищення розрахункових показників і забезпечують його вимкнення.

Способи запуску генератора

Найбільш розповсюджені на даний час генератори з електростартерною системою пуску. Вони ідеально підходять для більшості побутових потреб. Більш дорогою й технічно досконалою є система автоматичного пуску, що дозволяє мінімізувати проміжок часу між відключенням електричної мережі та запуском генератора. Система ручного пуску, це найбільш економний та простий варіант, однак не менш дієвий й надійний за інші.

Час роботи 

Навіть найпростіші електрогенератори можуть працювати в безперервному режимі 10 і більше годин. Що стосується високопродуктивних агрегатів зі складною конструкцією, вони можуть працювати 24 години і більше в безперервному режимі. У кожному разі все залежить від наявності палива. 

Тому щоразу, коли постає питання, як вибрати генератор для приватного будинку, варто враховувати аспект тривалості його роботи. У таких випадках варто звертати увагу на ємність паливного бака, а також на наявність функції його дозаправки без зупинки генератора.

Рівень шуму 

Під час встановлення додаткової електростанції завжди потрібно приділяти увагу рівню гучності. Від цього залежить вибір місця встановлення. Адже занадто галасливі агрегати (практично всі дизельні) можуть заважати сусідам і створювати дискомфорт власникам. На рівень шуму, який має бути в межах 74 дБ на відстані до 7 м, впливає матеріал корпусу, а також кількість обертів двигуна.

Параметри гучності можна дізнатися в характеристиках міні-електростанції під час купівлі.

Простота запуску

Цікавлячись, як правильно вибрати генератор для будинку, потрібно знати, що за варіантом запуску всі вони підрозділяються на ручні, автоматичні та з напівавтоматичним запуском. У першому випадку агрегат запускається за допомогою троса. За автоматичного запуску електрогенератор вмикається самостійно в разі вимкнення центрального електропостачання. Напівавтомат передбачає натискання на кнопку стартера для запуску.

Для простішого вибору найкращого генератора зведемо дані в таблицю:

Тип приміщення

Оптимальна потужність

Вид палива генератора

Тип запуску

Приватний будинок

3-7 кВт

Бензин, газ, дизель

Напівавтомат

Дача

До 5 кВт

Бензин, дизель

Ручний

Офіс, підприємство

10 кВт і більше 

Дизель

Автомат

Висновки

Належним чином підібраний генератор повністю покриє потребу в електричній енергії на вашій ділянці, підприємстві або дачі. Як резервне джерело живлення для приватного будинку підійде бензиновий генератор до 3 кВт потужності. Для дачі краще взяти бензинову модель до 5 кВт. Роботу невеликого магазину, або офісу забезпечить дизельний або бензиновий генератор до 7-8 кВт.

Для великих виробництв чи будівельних майданчиків рекомендовано використовувати дизельні генератори на 10 кВт потужності та вище. Але точна відповідь, як вибрати дизельний генератор, завжди залежить загальної потужності споживачів.

Часті запитання при виборі генератора

З питаннями, який потрібен електрогенератор, як вибрати його правильно, і багатьма іншими найкраще звернутися до фахівців нашого інтернет-магазину Yato24.com.ua, які завжди готові надати будь-яку консультацію, відповісти на багато питань. Тут завжди в наявності високоякісні електрогенератори від бренду Yato з Польщі.

Скільки кіловат потрібно для приватного будинку?

Це одне з найпоширеніших запитань під час вирішення завдання, якої потужності вибрати генератор для будинку. Відповідь на нього залежить насамперед від кількості приладів, які одночасно вмикаються в домашню мережу. Зазвичай вистачає 3 кВт. Якщо таких приладів багато, то краще віддати перевагу електростанції на 5 кВт. А за наявності бойлера, електронасоса або електроопалення слід обирати модель не менше 7 кВт потужністю.

Який електрогенератор краще для будинку?

Оптимально вибирати бензиновий генератор потужністю 3-5 кВт або дизельний більш високої потужності для великого домоволодіння. 

Які генератори найнадійніші?

Найнадійнішим буде той генератор, який правильно підібраний з урахуванням навантаження, типу приміщення, часу роботи і типу палива. Не варто вибирати рамні генератори із занадто великою потужністю. 

Найнадійнішими є електрогенератори від польського бренду Yato, тож обираємо генератор для дачі чи приватного будинку з урахуванням усіх нюансів та вподобань. На сайті нашого інтернет-магазину можна підібрати моделі відповідно до потреб конкретного домоволодіння або підприємства.

Як правильно вибрати генератор? 

В першу чергу потрібно відштовхуватись від поставленої перед генератором задачі. Треба зосередити увагу на таких параметрах, як:

  • потужність;

  • об’єм паливного бака;

  • паливна ефективність;

  • тривалість роботи на одній заправці;

  • можливе пікове навантаження.

Якщо ви не плануєте використовувати велику кількість приладів та вам не потрібна постійна робота генератора, бензинові моделі з не великою потужністю закриють ваші потреби. 

Якщо у вас залишились сумніви, щодо вибору саме вашої моделі генератора, наші фахівці завжди будуть раді надати консультацію.