У зв'язку з почастішанням відключень централізованого електроживлення перед домовласниками стоїть проблема, як забезпечити живлення в розетці та під'єднати побутову техніку. Оптимальним рішенням останніх років називають інверторні генератори, що працюють на рідкому паливі, але мають низку переваг. Такі пристрої значно підвищують комфортність життя, дають змогу не залежати від централізованої подачі електроенергії. Розберемося, чим відрізняється інверторний генератор від звичайного, у чому особливості роботи та чому фахівці рекомендують обирати саме цей тип компактних електростанцій. p dir="ltr">У цій статті:

Інверторний генератор: переваги використання

Дедалі більше споживачів переходять на новий вид генераторів, які гарантовано дають струм певної сили і частоти. Це зумовлює стабільну роботу електричних приладів без перепадів і коротких замикань, перегорянь і збоїв. Інверторні генератори здатні повністю замінити джерело енергії та живити необхідні прилади. Підходять для домашнього використання, для пікніків, офісів, промислових об'єктів.

Головною перевагою таких установок є автоматизація процесів виробництва струму з контрольованими параметрами, відсутність панелі управління і необхідності задавати необхідні характеристики.

Відмінності інверторного генератора від звичайного

Виробники пропонують на вибір два основних типи генераторів. Звичайний бензиновий поставляється з авторегулюванням стандартної напруги в 220 В. Інверторний містить логічну структуру з мікросхем, трансформатор і напівпровідники, що відповідають за вироблення і стабілізацію електричних показників без перепадів і стрибків.

Знаючи основні відмінності, можна придбати гарний економний пристрій, який забезпечить подачу електрики в моменти її централізованого вимкнення або поломок у будинковій мережі.

Основні відмінності інверторного генератора від звичайного:

  • Тиха робота – нижчий рівень шуму в активному стані. Це можливо завдяки конкретному числу обертів ротора двигуна в межах 3000 циклів на хвилину.

  • Зменшене споживання палива.

  • Висока якість кінцевого продукту. Стабільний змінний струм за постійної частоти, яка використовується у звичайних розетках.

За одних і тих самих робочих показників переваги інверторних генераторів очевидні, що дає змогу значно економити ресурси та отримувати якісну енергію.

Принцип роботи інверторного генератора

Перш ніж вирушати в магазин, важливо розібратися в характеристиках і принципі дії автономного джерела живлення. На слуху у багатьох споживачів поняття інверторний генератор, але що це означає, чому його так часто рекламують і рекомендують купувати для домашнього використання, слід розуміти під час купівлі.

Зовні і за процесами перетворення палива в енергію такий пристрій схожий з бензогенератором. Спочатку заливають паливо в моторний відсік, запускають механізм. Обертальні рухи ротора створюють в обмотках генератора постійний струм, який подається на спеціальний перетворювач, що його трансформує в змінний, і на виході отримуємо напругу в 220В з частотою 50 Гц. Його відмітними властивостями є правильна синусоїда, стабільна циклічність процесу, відповідність європейським стандартам.

Продуманий принцип роботи інверторного генератора дає змогу максимально убезпечити процес перемикання енергоспоживання будинку на альтернативні джерела завдяки наявності систем автоматичного управління і контролю за параметрами. Це пристрій із власним "мозком", де втручання людини потрібне лише на етапах заправки та в непередбачуваних ситуаціях.

Характеристики інверторного генератора

Компактні електростанції мають надійний вбудований модулятор, який перетворює постійний струм на змінний.

Основні характеристики інверторного генератора:

  • Потужність. Показник дає змогу дізнатися, для яких потреб підійде такий апарат. Для побутового призначення достатньо цифр в 1-3 кВт.

  • Витрата палива.

  • Габарити.

  • Умови експлуатації.

Під час вибору електростанції необхідно враховувати можливі втрати вироблюваної енергії. На практиці доведено, що підключати потрібно обмежену кількість приладів, які за сумарною потужністю не повинні перевищувати показники генератора.

Інверторний генератор: переваги та недоліки

Підбираючи якісний прилад, варто зупинитися на його плюсах, які допоможуть під'єднати побутові прилади до електрики і не відчувати відсутності світла:

  • Компактність. Порівняно з бензогенераторами інверторні мають невеликі розміри, легко вміщаються в підсобному приміщенні або гаражі. У поєднанні з полегшеною вагою дають змогу швидко переміщати їх за потреби.

  • Висока продуктивність.

  • Безпека підключення.

  • Безшумність.

  • Економне використання палива.

  • Простий запуск, зрозуміла інструкція.

Основним недоліком можна умовно назвати більш високу вартість, яка виправдана високим коефіцієнтом корисної дії. Але в результаті він виходить економнішим і практичнішим. Слід також звернути увагу на вироблювану потужність в 1-8 кВт. Для квартири цього цілком достатньо, як і для відпочинку на природі. Але для проведення технічних і ремонтних робіт може виявитися недостатнім.

Інверторні генератори можна розміщувати у квартирі, на балконі, на дачі. Прилад має зовнішній кожух, який захищає від вібрацій і шуму. Обов'язкова наявність системи відведення вихлопних газів. У закритих приміщеннях встановлювати такі пристрої заборонено.

Класифікація інверторних генераторів

Ринок пропонує величезний вибір різноманітних пристроїв для генерування змінного струму, які вирізняються різними властивостями і параметрами.

За способом управління

Залежно від способу запуску та налаштування розрізняють:

  • ручне керування;

  • дистанційне;

  • за допомогою електростартера.

Відмінності можуть незначно впливати на вартість агрегатів. На сам принцип дії способи управління не впливають, як і на його продуктивність.

За потужністю

Велика різноманітність інверторних генераторів дає змогу підібрати пристрої необхідної потужності:

  • Портативні можна переносити вручну. Виділяють вони до 3 кВт енергії. Підійдуть для живлення невеликої кількості домашньої техніки.

  • Середні виробляють близько 6 кВт. Багато моделей оснащені колесами для більш зручного переміщення.

  • Великі. Масивні моделі вирізняються високими параметрами і призначені для промислових об'єктів.

Ці параметри впливають і на розміри приладів. Інверторні генератори можуть важити від 8 до 100 кг і більше.

За типом будови

За конструктивними особливостями генератори бувають відкритого і закритого типу. Перші не мають захисної оболонки, тому їх установку слід проводити на віддалі від житлових об'єктів. За наявності шумоізоляційного кожуха зменшуються вібрації, з'являється додатковий захист від пилу і вологи, подовжується термін експлуатації.

Де оптимальніше використовувати інверторні генератори

Міні-електростанції незамінні в місцях, де відсутні централізовані електролінії. Влаштувати пікнік на природі можна з комфортом, підключивши холодильник, аерогриль тощо. Якщо в будинку часто відключають світло, то інверторні генератори здатні без втрат замінити джерело живлення для комп'ютера, телевізора, побутових приладів.

Стане в пригоді установка і на будівельних майданчиках, під час проведення ремонтних робіт. Використання на великих підприємствах обмежене потужністю самого генератора.

Порівняння інверторних і звичайних генераторів показано в таблиці

Параметр

Інверторний генератор

Звичайний генератор

Якість струму

Висока точність частоти і напруги, чиста синусоїда

Залежить від виду навантаження та особливостей пального

Робота під навантаженням

Потужність і витрата палива підлаштовується під навантаження

Потужність і витрата пального завжди однакові

Розмір і вага

Удвічі менше звичайних

Не завжди бувають компактними і легкими

Рівень шуму

У пристроях із кожухом не перевищує 66 дБ

55-72 дБ

Для яких цілей використовується

Для всіх

Небажано застосовувати для живлення високоточного обладнання

Ціна

Більш висока

Середня

Якщо ви хочете придбати якісний товар за оптимальними цінами, то рекомендуємо звернути увагу на інверторні генератори на сайті Yato24.com.ua, де представлений широкий вибір техніки та комплектуючих. Наші менеджери допоможуть підібрати економний варіант залежно від потреб. Основні відмінності інверторного генератора від звичайного полягають у тихішій роботі агрегату і стабільній напрузі з частотою 50 Гц. Такий прилад допоможе живити необхідні електроприлади в будинку і спокійно пережити відключення світла.