Ручний фрезер - універсальний інструмент для роботи по дереву, який дозволяє ефективно виконувати безліч видів обробки. Він допомагає в тих випадках, коли необхідно виконувати пропили, знімати шар, створювати різні види з'єднань. Цей інструмент корисний як професіоналу, так і домашньому майстру. Кожному варто розібратися в тому, як вибрати фрезер по дереву відповідно до наявних вимог.

В даній статті:

  1. Види фрезерів по дереву

  2. Які матеріали можна обробляти фрезером?

  3. Сфери застосування

  4. Конструкція ручного вертикального фрезера

  5. Основні технічні характеристики

  6. Основні необхідні захисти

  7. Особливості конструкції

  8. Які додаткові пристосування можуть стати в нагоді в роботі

Види фрезерів по дереву

Ручний фрезер дає змогу виконувати обробку дерев'яних деталей на професійному рівні. Він допомагає майстру виконувати безліч різних операцій. Існує кілька різновидів таких пристроїв, кожен з яких має свої особливості. У нашому інтернет-магазині Yato24.com.ua є великий вибір ручних фрезерів YATO різних типів. Висока якість і доступні ціни дозволять практично кожному покупцеві знайти такий інструмент, який йому підійде.

Занурювальний (вертикальний або штанговий) фрезер

Відрізняється тим, що корпус розташований вертикально. Головка різця в процесі роботи переміщається у вертикальній площині. Такий тип фрезера набув найбільшого поширення.

Кромковий (окантовочний або тример) фрезер

Основним призначенням цього різновиду фрезера є створення кромок дерев'яних деталей. За допомогою такого інструменту зручно створювати фаски, робити канавки і виїмки, що мають складну форму. У процесі роботи кромочним фрезером зручно використовувати заздалегідь підготовлений шаблон. Такі пристрої часто використовують для професійної роботи.

Ламельний (присадний) фрезер

Цей інструмент має корпус, розташований горизонтально. Його використовують для того, щоб вирізати пази у виробах із дерева. У такому разі часто використовуються ламелі - невеликі деталі овальної форми.
До складу інструменту входить двигун, за допомогою якого обертається фреза. Завдяки різним регулюванням можна налаштувати глибину, кут і розташування створюваного паза. Для фіксації оброблюваних деталей використовується лита платформа.

Які матеріали можна обробляти фрезером?

Хоча цей інструмент частіше використовують для роботи з дерев'яними деталями, його можливості є ширшими. З його допомогою можна обробляти ДСП, шпон, ламінат і деякі інші матеріали. Існують особливі види пристроїв, призначені для роботи з каменем, композитними матеріалами, оргсклом, пластиком.

Сфери застосування

Виробники випускають різні різновиди ручних фрезерів. Вибираючи серед них, майстру слід враховувати, наскільки вони відповідають завданням, які стоять перед ним. Розглянемо, як вибрати фрезер по дереву і на що саме потрібно звертати увагу під час купівлі. Слід врахувати такі характеристики:

  1. Потужність. Повинна відповідати типу розв'язуваних завдань. Для більшості домашніх завдань досить малопотужного агрегату. Якщо планується купити верстат для будівництва дачі, сараю або для вирішення аналогічних завдань, то варто звернути увагу на інструмент середньої потужності. Для професійної роботи і вирішення більш масштабних робіт потрібно зупинитися на більш потужному верстаті.
  2. Зміна кута обробки. Багато моделей мають таку опцію, але в ній не завжди є необхідність.
  3. Можливість перемикати швидкості. У кожному апараті використовуються певні швидкості обертання. Деякі оснащуються перемикачем. Що вища швидкість, то якіснішою буде обробка. Яка саме необхідна, залежить від твердості оброблюваного матеріалу. Чим він м'якший, тим повільнішим має бути обертання. Якщо присутній перемикач, то використання регулювання швидкості допоможе точніше підібрати режим роботи.
  4. Режим блокування. Наявність блокування дасть змогу зробити застосування інструменту безпечнішим. Цю опцію особливо важливо використовувати в будинку, де є маленькі діти.
  5. Плавний старт. Наявність плавного пуску зручна тим, що на початку роботи не виникає ривок.
  6. Опції для комфорту. Використання мішечка для сміття дасть змогу забезпечити чистоту під час роботи.
  7. Робочий хід. Робочим ходом називається глибина, на яку різець може бути занурений у дерево. Чим вона більша, тим різноманітнішими будуть можливості застосування фрезера.

Пристрій під час роботи нагрівається. При слабшому двигуні набір температури відбувається швидше. 

Ми пропонуємо різні види ручних фрезерів YATO, які мають високу якість, надійність і тривалий термін експлуатації.

Як вибрати фрезер по дереву для домашнього використання

Щоб майстер міг виконувати домашні роботи за допомогою фрезера, перед тим, як вибрати фрезер по дереву, потрібно врахувати, для вирішення яких завдань прилад необхідний. Здебільшого для виконання побутових завдань достатньо використання малопотужних моделей, а при проведенні будівельних робіт підійдуть пристрої середньої потужності.

Як вибрати фрезер по дереву для роботи

Якщо необхідно придбати професійний інструмент, то потрібно, щоб він забезпечував майстру такі можливості:

  1. Регульована швидкість обертання. Це дає змогу для кожного використовуваного матеріалу встановити оптимальний режим обробки. Наприклад, якщо використовується різець відносно великого розміру, то швидкість обертання необхідно зменшити, інакше розігрів робочої поверхні буде занадто сильним. Для м'яких матеріалів краще підійде менша швидкість, а для твердих - вища.
  2. Електронний вузол, призначений для автоматичного регулювання обертів. Він зможе підтримувати постійну швидкість обертання, а за наявності, наприклад, сучка, тимчасово збільшувати її.
  3. Функція плавного пуску. Зручна тим, що ввімкнення пристрою і подальша робота відбувається без ривків. Це дає можливість виконувати роботу з більш високою точністю.
    Наявність захисту від перевантаження збільшить термін експлуатації пристрою і запобіжить виникненню поломок.

Конструкція ручного вертикального фрезера

У вертикальному фрезері є такі елементи:

  1. Ручка установки глибини занурення різця і відповідна шкала.
  2. Ручка налаштування швидкості обертання, якщо така є.
  3. Рукоятки, за які майстер тримає інструмент у процесі роботи.
  4. Спеціальний гвинт для роботи з паралельним упором.
  5. Плита ковзання - опора, до якої прикріплений інструмент. У процесі роботи вона рухається вздовж оброблюваної деталі. 
  6. Фреза. Являє собою деталь, яка безпосередньо проводить обробку деревини.
  7. Двигун, який забезпечує обертання.

Використання фрезера дає можливість проводити навіть складну обробку деталей за найкоротший час. Вибравши в нашому інтернет-магазині Yato24.com.ua відповідну модель фрезера YATO, ви отримаєте якісний і надійний інструмент за доступною ціною.

Основні технічні характеристики

Існують різні моделі фрезерів. Перед тим, як вибрати фрезер по дереву для домашнього використання або для професійного, потрібно враховувати, які характеристики мають моделі.

Функції фрезера по дереву: як вибрати

Перед тим, як вибрати інструмент, потрібно вирішити, для яких цілей планується його використання. Ручний фрезер можна вважати універсальним інструментом для обробки деталей. Наприклад, з його допомогою можна зробити таке:

  • Створити довгі пази.
  • Вирізати шипи, що мають нестандартну форму.
  • Профілювати кромку.
  • Виконати роботи зі зміни товщини дошки за допомогою зняття шару дерева.
  • Видалити дрібні дефекти поверхонь дерев'яних деталей.

Виконуючи різні роботи за допомогою ручного фрезера, майстер отримує можливість зробити їх швидше і з більш високою точністю. Перед тим, як вибрати фрезер по дереву для домашнього використання або для професійної роботи, потрібно переконатися, що він має всі функції, які необхідні майстру.

Як вибрати ручний фрезер за потужністю

У таблиці показано, які різновиди фрезерів існують залежно від їхньої потужності.

Тип фрезера Потужність Вага
Легкий до 0,75 кВт до 3 кг
Средній до 1,5 кВт до 5 кг
Потужний до 2,3 кВт понад 5 кг

Майстер повинен враховувати, як вибрати ручний фрезерний верстат по дереву з урахуванням тих завдань, для яких він потрібен. Для домашнього використання здебільшого достатньо пристрою з малою або середньою потужністю. Для професійних цілей підходять найбільш потужні інструменти. У нас доступні фрезери Yato у великому асортименті. Покупці зможуть знайти модель, яка найкращим чином відповідає вимогам.

Як вибрати фрезер по дереву залежно від частоти обертання шпинделя

Що вища швидкість обертання шпинделя, то якісніша обробка. Для більш м'яких сортів дерева можна використовувати пристрої з меншою швидкістю обертання шпинделя. Для фрези більшого діаметра рекомендується також використовувати меншу швидкість, щоб уникнути занадто сильного перегріву. Перед тим, як вибрати ручний фрезерний верстат по дереву, потрібно вирішити, яка швидкість обертання шпинделя буде оптимальною.

Робочий хід фрези

У процесі роботи відбувається занурення фрези в деталь. Цю величину називають робочим ходом шпинделя. Чим вона більша, тим глибші пази можна робити цим інструментом.

Допоміжні технічні функції

Під час купівлі фрезера необхідно розуміти, як вибрати ручний фрезерний верстат по дереву з урахуванням того, які опції він пропонує. Наприклад, якщо необхідно зробити пази під кутом, в інструмента має бути відповідна функція. Захист від перегріву дає змогу істотно зменшити ризик виникнення аварійної ситуації. Наявність додаткових функцій і потрібних характеристик зробить використання фрезера зручнішим.

Основні необхідні захисти

Під час роботи з ручним фрезером необхідно дотримуватися всіх необхідних правил техніки безпеки. Наступні пристосування допоможуть у цьому:

  1. Фіксування пуску дає змогу під час увімкнення агрегату не тримати постійно кнопку натиснутою. Використання цієї опції дає оператору можливість краще зосередитися на виконанні роботи.
  2. Захист від випадкового запуску зробить роботу з фрезером безпечнішою. Таким чином можна унеможливити травму в тому випадку, коли майстер проводить заміну фрези.
  3. Модуль контролю температури захищає інструмент від перегріву. Це продовжить термін служби агрегату.
  4. Наявність світлодіодного підсвічування допомагає безпечно виконувати обробку деталей навіть в умовах недостатнього освітлення.

Знання того, як вибрати ручний фрезер, і використання доступних засобів захисту не тільки подовжить термін експлуатації верстата, а й запобігатиме нанесенню шкоди здоров'ю.

Особливості конструкції

Якщо майстра цікавить ручний фрезер по дереву, який вибрати, визначають з урахуванням його характеристик. Для цього потрібно звертати увагу на особливості будови інструменту. Під час купівлі фрезера треба переконатися, що якість інструменту дасть змогу виконати з його допомогою всю необхідну роботу.

Опорна плита

Існує два типи таких плит: лита і штампована. У першому випадку забезпечується більш щільне прилягання інструменту до деталі.

Якість штангового механізму

Штанговий механізм містить дві штанги і вертикальний упор. Його якість дуже важлива, оскільки унеможливлює виникнення люфту в процесі обробки деталей.

Цанговий патрон

Фрезу на шпинделі встановлюють на цанговий патрон. На потужніших інструментах діаметр становить до 12 мм, на простіших - до 6 мм. Деталь більшого розміру дає змогу вставити більшу фрезу. Тонку також можна встановити, але для цього знадобиться перехідник. Якщо є більша кількість пелюсток, цанговий патрон забезпечить більш точне центрування фрези.

Які додаткові пристосування можуть стати в нагоді в роботі

Можливості фрезера можна розширити шляхом використання різних додаткових пристосувань:

  1. Паралельний упор застосовується для того, щоб провести обробку деталі в напрямку, паралельному її краю. Його використання дає можливість зробити роботу з більш високою точністю.
  2. Можна застосовувати різець, який має кілька ріжучих крайок. У цьому випадку виходить більш точна обробка. При зменшенні кількості крайок підвищується швидкість обробки.
  3. Застосування кругового упору дає можливість виконувати закруглені борозни і вирізати округлі деталі.
  4. Копіювальна втулка забезпечує виконання роботи відповідно до раніше підготовленого шаблону.
  5. Наявність тримача для підключення будівельного пилососа допоможе забезпечити чистоту під час роботи.

Якщо є можливість виконувати автоматичне регулювання швидкості роботи, це дасть змогу оптимізувати швидкість обертання. Наприклад, у ситуації, коли на шляху різця трапляється сучок, який є більш твердим і потребує меншої швидкості обертання під час обробки.